Międzyzdroje są nazywane perłą Bałtyku

Łagodny morski klimat, piękne szerokie plaże, drobny piasek, czysta woda, okazałe molo, klifowe wzgórza, pasmo wydm oddzielające plażę od miasta
i piękne widoki – to wszystko sprawia, że można zakochać się w tym miejscu i zawsze do niego wracać.

Villa Książąt Pomorskich

Położona w samym sercu najpiękniejszej historycznej części miasta przy pięknym Parku Zdrojowym.
Od piaszczystej plaży apartamenty oddziela już tylko spacer przez Park Zdrojowy i nadmorski deptak.

Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina


Został założony na początku XIX wieku, kiedy Międzyzdroje były uznanym uzdrowiskiem. Miejsce znajduje się niedaleko Promenady Gwiazdy i jest idealnym schronieniem dla osób, które na chwilę chcą uciec od gwarnego kurortu. Parkowe alejki prowadzą pomiędzy wspaniałymi drzewami – platanami, żywotnikami oraz dębami.

Golf nad morzem dla pasjonatów i początkujących


Amber Baltic Golf Club jest położony w Kołczewie w północno-zachodniej Polsce, na wyspie Wolin, 12 kilometrów od Międzyzdrojów.
Na terenie zajmującym powierzchnię 66 ha znajduje się:

  • 18-dołkowe pole golfowe Amber (Championship, Par 72);
  • 9-dołkowe pole golfowe Baltic (Executive, Par 28);
  • pole treningowe (Driving Range);
  • oraz wiele innych pól golfowych, które dopasują wszystkim miłośnikom tego sportu.

Plaża, Międzyzdroje


Odpoczywając w Międzyzdrojach koniecznie trzeba zażyć kąpieli morskiej i słonecznej. Plaże są czyste, zadbane o długości aż 6 kilometrów. Na wypoczywających czekają dwa piękne kąpieliska.

Do dyspozycji turystów są trampoliny i zjeżdżalnie wodne, a dla dzieci miasteczka zabaw.

Molo w Międzyzdrojach


O długości 395 m wychodzący w głąb morza z charakterystycznymi białymi wieżami to prawdziwa wizytówka kurortu. Spacer po nim to doskonała okazja, aby w pełni poczuć prawdziwy klimat nadmorskich wakacji oraz podziwiać przepiękne widoki w szczególności Międzyzdrojskie zachody i wschody słońca.

To nie tylko ulubione miejsce zakochanych, ale też wielbicieli morskiej panoramy, którzy zjeżdżają się tutaj na jesieni, by podziwiać niesłychanie widowiskowe jesienne sztormy.

Promenada Gwiazd


To najbardziej rozpoznawalna ulica w Międzyzdrojach. Nazywana polskim Hollywood, gdzie polskie gwiazdy filmu zostawiają tutaj ślad swojej dłoni.

Odbywa się tutaj Festiwal Gwiazd, który przyciąga fanów polskiego kina.

Port rybacki w Międzyzdrojach


W bazie rybackiej we wschodniej części plaży można zobaczyć kutry, na których rybacy wypływają na połowy. Można tu też kupić każdy rodzaj ryby smażonej i wędzonej.

Z ryb bałtyckich rybacy łowią m in. dorsze, śledzie, węgorze, flądry. Wędzą je, smażą lub przyrządzają na miejscu.

Planetarium Międzyzdroje


Za pomocą specjalnego projektora wyświetlane są trójwymiarowe obrazy pochodzące z kosmosu. łożenie Podróżujemy po galaktykach, odwiedzamy planety układu słonecznego. W repertuarze znajdują się również specjalnie przygotowane dla filmy, które nie tylko w profesjonalny sposób opowiadają nam o otaczającym nas wszechświecie, lecz także zapewniają niezapomniane wrażenia audiowizualne.

Oceanarium Międzyzdroje


Z bliska przyglądamy się egzotycznym rybom i innym wodnym organizmom i dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat życia w oceanie. Oceanarium o powierzchni 3000 m2 posiada 3 poziomy, 16 metrowy półtunel. Mieści 220 ton wody z żywymi okazami z najdalszych zakątków świata.